گدای میلیاردری که در خیابان اسپند دود میکند

ایسنا/ فردی که به ‌عنوان متکدی در یکی از چهارراه‌های اصلی شهر قزوین اسپند دود می‌کند، مانده‌ حساب بانکی‌اش ۴۰۰ میلیون تومان و خانه‌اش انبار برنج و روغن است.

مسئول مرکز ساماندهی متکدیان قزوین گفت: یکی از گداها در چهارراه اصلی شهر اسپند دود می‌کند. او از نظر مالی مشکلی ندارد و همان‌طور که خودش گفته مانده‌ حساب بانکی‌اش ۴۰۰ میلیون تومان است، این فرد هیچ ابایی ندارد بگوید سرمایه‌دار است و خانه و ماشین دارد. خانه‌اش هم انبار برنج، روغن و حبوبات است اما می‌بینیم با کفش و لباس پاره گدایی می‌کند.

محسن رحیمی اضافه کرد: مرکز ساماندهی متکدیان قزوین وظیفه شناسایی، جمع‌آوری و ساماندهی متکدیان سطح شهر را بر عهده دارد، نیروهای این مرکز در سه نوبت صبح، بعدازظهر و شب در سطح شهر گشت زنی می‌کنند و در صورت رؤیت متکدی او را برای تعیین وضعیت به مرکز می‌آوردند.

وی افزود: در مواردی نیز مردم با سامانه ۱۳۷ شهرداری تماس می‌گیرند و حضور متکدی را اعلام می‌کنند، گشت با توجه به گزارش‌های مردمی اعزام می‌شود، تصمیم‌گیری در خصوص وضعیت متکدیان بستگی به شرایط آن‌ها دارد که با توجه به نظر قاضی کشیک برای فرد تصمیم گرفته می‌شود.

مسئول مرکز ساماندهی متکدیان قزوین اظهار کرد: اگر متکدی معتاد باشد او را به مرکز ترک اعتیاد ارجاع می‌دهیم، اگر درراه مانده باشد ازنظر مالی حمایت و رایگان به شهر خودش اعزام می‌کنیم و درصورتی‌که نیاز به کار داشته باشد به اداره کار معرفی می‌شود اما در ۶ ماه گذشته موردی نداشتیم که درراه مانده یا نیاز باشد به اداره کار معرفی شود.

وی خاطرنشان کرد: طبق بررسی انجام‌شده فقط۲۰ درصد متکدیان در قزوین به دلیل فقر گدایی می‌کنند که این افراد را شناسایی و از طریق خیریه به آن‌ها کمک کردیم، همچنین در مواردی با کمیته امداد مکاتبه داشتیم و بسته معیشتی در اختیار این افراد قرار دادیم تا دیگر تکدی‌گری نکنند اما برخی از متکدیان حرفه‌ای و اغلب غیربومی هستند که به حمایت مالی راضی نمی‌شوند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *